PRO JEDNOTLIVCE
VSTUP UŽIVATELE
NOVÁ REGISTRACE
Nová registrace
 

Jak začít

Upozornění:
Od 1.1.2018 dochází ke změně poskytovatele ČSN online. Stává se jím Česká agentura pro standardizaci (ČAS). ČSN online "pro jednotlivce" je určem především pro fyzické osoby nebo malé firmy, které chtějí mít pouze jednoho uživatele.
Pokud chcete (nebo do budoucna plánujete) mít více uživatelů, je vhodnější získat přístup na základě smlouvy. Hlavní výhodou smlouvy je, že si můžete své uživatele spravovat (přidávat a odebírat) sami a za všechny uživatele obdržíte jednu společnou fakturu. Pokud se rozhodnete pro smlouvu, další informace naleznete: zde.

Na jakém zařízení lze ČSN online používat ?

V současné době ČSN online funguje na počítačích se systémem Windows, na tabletech s operačním systémem iOS (Apple iPAD) a na tabletech s operačním systémem Windows (nikoliv však s Windows Phone). Pro operační systém Windows je nutno mít nainstalovaný Adobe Reader a plugin FileOpen. Plugin je ke stažení v ČSN online. Pro tablet iPAD je nutno nainstalovat prohlížeč FileOpen Viewer. Je ke stažení v Apple Store. Pro Android nevydala firma FileOpen prohlížeč. Na stránkách firmy FileOpen jsou ke stažení také verze plug-inu pro operační systémy Linux a MAC (http://plugin.fileopen.com/all.aspx). Funkčnost na těchto systémech však nemůžeme garantovat.Na Androidu nelze ČSN otevírat.


Postup získání přístupu pro jednotlivce nebo malou firmu:


1- Zaregistrujte se pomocí odkazu registrace nového uživatele
Pečlivě zadejte údaje o sobě a o svojí firmě. Budou použity pro platbu a pro daňový doklad. Zvlášť pečlivě zadejte svoji e-mailovou adresu, typ služby a způsob platby. Podmínky použití najdete zde.

2- Počkejte, až Vám dojde e-mail s heslem a e-mail s výzvou k platbě. Měly by dojít ještě týž den. Při platbě kartou dojde pouze e-mail s heslem, nikoliv výzva k platbě. Při platbě kartou dbejte zvýšené opatrnosti. Nikdy neakceptujte požadavek na zadání PIN karty, platební brána ho nikdy nevyžaduje! Je požadováno pouze číslo karty, termín její platnosti a kontrolní kód. Důležité upozornění v souvislosti s PIN si přečtěte zde. Doporučujeme si také předem prohlédnout vzhled kartové platební brány zde.

3- Až obdržíte heslo, můžete se do systému přihlásit. Služba však bude aktivní teprve za 3 až 4 dny po provedení převodu na náš účet (pozor na správný variabilní symbol). Pokud zaplatíte platební kartou přes internet, bude služba aktivována ihned.

4-Po úspěšně provedeném bankovním převodu Vám přijde e-mail s dokladem o tom, že platba byla přijata. Zároveň to znamená, že přístup byl aktivován a bude aktivní po předplacenou dobu.

5-Nainstalujte prohlížeč Adobe Reader. Starší verze Adobe Readeru ze svého počítače bezpodmínečně odinstalujte. Požadujeme použít verzi Acrobat Reader 9 a vyšší. Je samozřejmě možné také použít plnou verzi Adobe Acrobat. Alternativní freewarové prohlížeče nelze použít. Nemají potřebné funkce pro prohlížení chráněných PDF souborů.Počínaje verzí Adobe Readru X. je většinou potřeba v něm vypnout tzv.chráněný režim(viz Časté dotazy).

6-Nainstalujte plugin FileOpen. Je nezbytný pro otevření PDF souborů. Je k disposici v sekci "Ke stažení" v EXE verzi. Důrazně nedoporučujeme použít MSI instalátor, spuštěný přímo z webu firmy FileOpen, který se nabídne při pokusu o otevření našeho souboru PDF bez předchozí instalace pluginu. Operační systém je k instalacím přímo z webu podezřívavý a instalace by nemohla proběhnout korektně. Na stránkách firmy FileOpen jsou ke stažení také verze plug-inu pro operační systémy Linux a Macintosh (http://plugin.fileopen.com/all.aspx). Funkčnost na těchto systémech však nemůžeme garantovat. Na Androidu nelze ČSN otevírat.

7-Nastavte svůj Internet Explorer tak, aby umožňoval zápis tzv.Cookies. Tou nejjednodušší cestou je přidat náš server https://csnonline.agentura-cas.cz/ v mezi tzv. Důvěryhodné servery. Popis je uveden v sekci Časté dotazy.

8-Zkontrolujte správnost instalace plug-inu a nastavení cookies Najděte jakoukoliv normu pomocí odkazu "Vyhledávání v normách" a klikněte na odkaz Text normy vedle červené ikonky PDF.

Pokud se soubor otevře, nainstalovali jste vše správně.Zkuste otevřít alespoň tři normy. Pokud se dostanete do potíží, přečtěte si Často kladené otázky.

Co je důležité a jaké mohou nastat potíže ?


-Zadávejte velmi pečlivě svoji e-mailovou adresu. Je současně přihlašovacím údajem. Pokud ji zadáte chybně, nedojde Vám heslo ani výzva k platbě a nebudete se moci přihlásit.
-Pokud Vám heslo nepřijde, je možno si ho nechat poslat pomocí funkce "Poslat nové heslo". Pokud nepřijde ani po opakovaném pokusu, je to signál, že něco není v pořádku. Nejčastější příčinou je překlep v e-mailové adrese. Někdy zprávu vyřadí Váš antispamový nebo antivirový program. Podívejte se proto do odstraněných zpráv ve Vaší schránce. E-mail také nebude doručen, pokud máte přeplněnou e-mailovou schránku. Pokud máte podezření, že jste e-mailovou adresu nevyplnili správně, kontaktujte ČAS.
-Při platbě převodem na náš účet věnujte maximální pozornost zápisu čísla našeho bankovního účtu a variabilního symbolu.
-Pokud by Vám výzva k platbě nedošla, je možné tyto údaje nalézt v ČSN online v Historii objednávek.
-Pokud se do systému můžete přihlásit, ale nejde Vám PDF soubor otevřít, zkontrolujte správnost instalace podle bodu 5 a 6.
-Pokud se můžete přihlásit, ale při pokusu o otevření PDF souboru se objeví okamžitě hlášení, že nejste přihlášen, zkontrolujte nastavení Internet Exploreru (či FireFox, podle toho, který z prohlížečů používáte). viz bod 7
-Pokud používáte prohlížeč Mozilla Firefox, mohou být někdy potíže. Vždy mějte nainstalovanou poslední verzi Firefoxu a poslední verzi plug-inu Fileopen a čas od času ho aktualizujte..
-Prohlížeč Opera systém ČSN online bohužel nepodporuje.
-Nezkoušejte platbu kartou, pokud platbu kartou nechcete skutečně provést nebo si nejste jisti, že vaše karta platbu po internetu umožňuje. Při těchto pokusech může dojít k nechtěnému zaregistrování.
-Pokud omylem zvolíte platbu kartou a pak ji neprovedete, najděte údaje k platbě v sekci „Historie objednávek“ a zaplaťte bankovní převodem. Variabilním symbolem je číslo objednávky.

Pravidla pro doobjednání (prodloužení) služby ČSN online na další období:

  1. 14 dní před datem vypršení služby bude odesláno první automatické upozornění na blížící se datum ukončení služby.
  2. Druhé upozornění bude odesláno těm, kteří po první výzvě neprovedli doobjednávku (3dny před datem vypršení služby).
  3. Od 14 dne před vypršením přístupu ke službě může uživatel doobjednat službu na další období a bude moci vybrat jakýkoliv typ licence, nehledě na to, jaký používal doposud. Dříve než 14 dní před vypršením není objednání možné, protože tlačítko „Odeslat objednávku“ není funkční. Je však funkční ještě po dobu 30 dní po dni vypršení služby. Nezaplacené objednávky jsou po 30 dnech stornovány.
  4. Při doobjednání se automaticky e-mailem odešle výzva k platbě. Variabilní symbol (číslo objednávky) je nový. Je uveden v e-mailu a je také dostupný v sekci Historie objednávek.
  5. Aktivace nové služby proběhne 2 až 3 dny po zaplacení. Pokud zbydou ke dni platby ještě nějaké dny do konce vypršení staré služby, budou přičteny k celkové délce nového období.Nevytištěné stránky budou převedeny do navazujícího období.
  6. V případě, že uživatel nebude reagovat na žádné avízo a prodloužení služby neobjedná, bude po 30 dnech od data expirace jeho účet stornován.
  7. Jestliže uživatel službu doobjedná, ale na výzvu k platbě nereaguje a neprovede platbu, bude po 30dnech objednávka stornována. Pak je už jedinou možností zcela nová registrace. V takovém případě nepůjdou otevřít dříve stažené normy. Jejich stahování "do zásoby" na počítač nemá smysl a důrazně to nedoporučujeme.
  8. Vyčerpané tiskové strany je možno dokoupit.
  9. Ceny jsou dány ceníkem poskytovatele, jsou dostupné na stránkách poskytovatele www.agentura-cas.cz a také přímo v ČSN online během registrace uživatele nebo při prodlužování přístupu do ČSN online.