Detailní informace o produktu

Typ produktu Česká technická norma (ČSN)
Oznaèení zákl. dokumentu ČSN ETSI EN 300 386 V1.4.1
Zmìna/oprava/svazek
Tøídicí znak 872004
Katalogové èíslo 82188
Název dokumentu Elektromagnetická kompatibilita a rádiové spektrum (ERM) - Zařízení telekomunikační sítě - Požadavky na elektromagnetickou kompatibilitu (EMC)
Anglický název Electromagnetic compatibility and Radio spectrum Matters (ERM) - Telecommunication network equipment - ElectroMagnetic Compatibility (EMC) requirements
Datum vydání 01.12.2008
Datum ukonèení platnosti
Datum úèinnosti 01.01.2009
Vìstník vydání (mìs/rok) 12/08
Vìstník zrušení
Zpùsob vydání samostatně tiskem
Zpùsob pøevzetí originálu převzetí originálu
Bude pøeložena Ne
Použité jazyky
ICS kódy 33.040.01 - Telekomunikační systémy obecně
33.100.01 - Elektromagnetická kompatibilita obecně
Subsektor
Deskriptory
Klíèová slova
Harmonizace/Urèení Informace o harmonizovaných a urèených normách jsou zveøejnìny v Databázi harmonizovaných norem
Zapracované dokumenty
OznaèeníRok vydání
ETSI EN 300 386 V1.4.12008
Zmìny
Opravy
Nahrazuje dokumenty
Byla nahrazena dokumenty
Anotace

ČSN ETSI EN 300 386 V1.4.1 Tato norma pokrývá požadavky EMC na nerádiová zařízení, určená k použití ve veřejné telekomunikační síti, která zajišťují spojení mezi koncovými body sítě (NTPs) (tj. vyjma koncových zařízení umístěných za koncovými body sítě). Příkladem takových zařízení jsou spojovací zařízení, nerádiová přenosová zařízení a přidružená zařízení, napájecí zařízení a dohlížecí zařízení. Funkce dohledu může být prováděna buď nezávislým zařízením nebo může tvořit část jiného telekomunikačního zařízení. Tvoří-li funkce dohledu část telekomunikačního zařízení, může být funkce hodnocena současně s jinými funkcemi (jako je spojování a přenos). Třídění prostředí použité v této normě se vztahuje k ETSI TR 101 651. Požadavky této normy byly vybrány pro zajištění odpovídající úrovně odolnosti pro zařízení pokrytá rozsahem platnosti této normy. Tyto úrovně však nepokrývají mimořádné případy, které se mohou vyskytnout v jakémkoliv místě, avšak s malou pravděpodobností výskytu. Ve zvláštních případech mohou nastat situace, kdy úrovně rušení mohou překročit zkušební úrovně odolnosti stanovené v této normě. V takových případech může být nutné použít zvláštní ochranná opatření. Zařízení pro všeobecné účely, která se používají jako součást telekomunikační sítě, mohou být pokryta rozsahem platnosti jiných norem. U takových zařízení není nutné žádné další posuzování, pokud uvedené jiné normy plně pokrývají požadavky této normy. Zařízení pro kabelové distribuční systémy, určené pouze pro televizní a rozhlasové signály definované v EN 50083-2 a optické zesilovače definované v doporučeních ITU-T G.661 a G.662, jsou mimo rozsah platnosti této normy. Zařízení mohou zajišťovat rozdílné funkce, tj. spojovací zařízení mohou rovněž zajišťovat přenosové funkce a přenosová zařízení mohou zajišťovat paměťové schopnosti atd. Všechny dostupné funkce zkoušeného zařízení (EUT) se musí přezkoušet.